Strona główna
Kontakt
menu

Green Books - TheOneRing.net

Coolkon

Browse Happy

Tawerna - fantastyka

Valkiria.Net

Ainur Gate

Wieżowe Wzgórza - J.R.R. Tolkien

  Galeria

Hobbiton

Embassy Theatre

Chocolate Fish Cafe

Zobacz więcej

 

o Red Carpet Tours

Początek

Pomysł na powstanie Red Carpet Tours zrodził się, kiedy Vic zaczął rozmawiać ze swoim biznesowym kolegą o różnych typach wycieczek, jakie mogliby razem organizować. Jak wszyscy w tamtym okresie w przeglądanych gazetach przyjaciele znajdowali mnóstwo artykułów poświęconych procesowi kręcenia "Władcy Pierścieni", opatrzonych dużą ilością zdjęć z lokacji, w których pracowały filmowe ekipy. Vic wykonał mało dokładną mapę, na której zaznaczył większość lokacji. Z tego rozwinął się pomysł połączenia filmowych planów i zorganizowania autokarowej wycieczki po śródziemiu. Przyjaciele wiedzieli jednak, że będą musieli odszukać wielkiego fana "Władcy Pierścieni", który byłby wstanie rozpoznawać dla nich konkretne lokacje. Znów wrócili do gazet. Co jakiś czas natrafiali na informacje o osobie, która nieustannie podążała za filmowcami z aparatem fotograficznym i zbierała materiały o procesie kręcenia filmu Jacksona. Vic wiedział, że znalazł odpowiedniego kandydata.

Erica pracowała dla strony internetowej TheOneRing.net, założonej przez członków środowisk fanowskich z USA i Kanady. Jej zadaniem było przekazywanie zniecierpliwionym fanom informacji o procesie powstawania "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona w Nowej Zelandii. Kiedy Erica podróżowała po Nowej Zelandii, wykonując swoją reporterską misję, otrzymywała od fanów z całego świata e-maile, w których wyrażali oni ogromną chęć towarzyszenia jej w tej przygodzie. Wtedy zaczęła zastanawiać się nad możliwością organizowania wycieczek dla miłośników tolkienowskiego śródziemia po planach, które odwiedzała śladem filmowców. Mniej więcej w tym czasie Vic zadzwonił do Erici. "Tak, chyba wiem, dokąd chcieliby jeądzić fani" - odpowiedziała po chwili rozmowy, w duchu dziękując losowi za wspaniały zbieg okoliczności. Reszta to historia.

VicVic James
Vic był przez 15 lat dyrektorem szkoły w Nowej Zelandii, przez 5 lat podróżował, nauczał i sam studiował w Anglii, Kanadzie i na Węgrzech. Od 1991 roku pracował w turystyce, organizując wycieczki po Nowej Zelandii i Oceanii.
EricaErica Challis
Erica jest jedną z założycielek arcypopularnej strony stworzonej przez fanów i dla fanów twórczości J.R.R. Tolkiena - TheOneRing.net. Miesięcznie witrynę odwiedza około dwóch milionów użytkowników. Z pozycji redaktora obserwowała powstawanie filmowej adaptacji "Władcy Pierścieni" i przekazywała szczegóły tego procesu do fanowskiego światka. Red Carpet Tours oferuje niesamowitą przygodę dla miłośników "Władcy", opartą na pomyśle Erici. Erica od dawna interesowała się sztuką, swego czasu była członkiem Filharmonii w Auckland. Jej prawdziwym marzeniem było jednak zorganizowanie wycieczek po śródziemiu. Marzenia się spełniają.

SusiSusi Knight
Z czasem, gdy poszerzył się zakres pracy w Red Carpet Tours, do zespołu dołączyła Susi Knight - pisarka, która jest również profesjonalnym fotografem. Jej ojciec pracował w Los Angeles, jako architekt słynnego Centrum Muzyki LA. Dzięki ojcu, mogła wychowywać się w środowisku kreatywnych ludzi. Susi pracowała jako projektantka i promotorka. Organizowała również wycieczki do USA, gdzie na klientów jej biura czekały zbiory wspaniałych dzieł sztuki, wykonanych przez zamieszkujące południowo-zachodnie Stany plemiona Navajo i Pueblo. W tym czasie Susi zaznajomiła się z pracownikami Red Carpet Tours. Susi przygotowywała jedną z wielkich imprez związanych z premierą "Władcy Pierścieni" w Londynie i zaprojektowała stronę Red Carpet Tours (http://www.redcarpet-tours.com/). Szykuje też kolejne projekty związane z filmem Petera Jacksona.

DerekDerek Carver
Derek jest przewodnikiem wycieczek na Południowej Wyspie. Wystąpił w "Dwóch Wieżach" Jacksona, jako wieśniak z Edoras. Wraz ze swoją córką prowadził wycieczkę związaną ze słynną grudniową premierą "Powrotu Króla". Derek przeczytał "Władcę Pierścieni" po raz pierwszy jakieś 30 lat temu. Od lat zajmuje się wspinaczką po wspaniałych szczytach Południowej Wyspy.

"To naprawdę wielka przyjemność, być przewodnikiem fanów "Władcy Pierścieni" w Nowej Zelandii i oprowadzać ich po różnorakich krainach - od Hobbitonu, przez Lorien do Mordoru. Pamiętam, jak kiedyś, w przerwie między kręceniem kolejnych scen w filmie, dyskutowałem na szczycie Edoras z Sir Ianem McKellenem, który zagrał Gandalfa, o językach wymyślonych przez Tolkiena. Od tego czasu najchętniej zabieram turystów na wzgórze Edoras, by odbudować dla nich wspaniałe miasto, które powstało na jego szczycie".

SusiAnwen Carver
Anwen jest obecnie przewodniczką na Południowej Wyspie. Wystąpiła w "Dwóch Wieżach" jako uciekinierka z jednej z rohańskich wiosek. Grała też w "Niebiańskich Istotach" Petera Jacksona. Ma 10-letnie doświadczenie w turystyce. Jej pasje to "Władca Pierścieni", krajobrazy Nowej Zelandii i praca z ludźmi.

"Każdy, kto przyjeżdża na wycieczkę, patrzy z innej perspektywy. Niektórzy przeczytali książkę 30 razy, inni z kolei naprawdę "wkręcili się" w filmy Jacksona. Niektórych fascynuje język elficki, inni zaś są fanami broni i kostiumów. Co ciekawe, kiedy wszyscy Ci ludzie przyjeżdżają tutaj, są zakochani w śródziemiu. Gdy wyjeżdżają - kochają Nową Zelandię".

 
 
Strona główna  | Kontakt  |